אודות הקוביה

בית ספר לאמנות

בשנת 2010 נפתח בית הספר לאמנות הקוביה במשכנו הנוכחי, בעמק המצלבה, במבנה שהוקם בשנות השישים של המאה העשרים כבית להקת המחול של רינה ניקובה. הקוביה היא גלגולו של מרכז האמנות העירוני שפעל בשכונת מוסררה מאז שנות השמונים. הקוביה שואפת לקדם את העשייה התרבותית בתחום האמנות הפלסטית בירושלים ולהציע לימודי אמנות מעמיקים ברמה הגבוהה ביותר. צוות ההוראה מורכב מאמניות ואמנים פעילים ומרצים מן השורה הראשונה בארץ. הקוביה מציעה מגוון רחב של קורסים ברישום וציור, פיסול, עיצוב קרמי, צילום, וידיאו־ארט. הקוביה היא מרכז אמנות של המחלקה לאמנות פלסטית בעיריית ירושלים.

גלריה לאמנות עכשווית

גלריית הקוביה משמשת חלל תצוגה לתערוכות מתחלפות של אמנים ישראלים ובינלאומיים. במהלך התערוכות מוצעים למבקרים אירועי תרבות מגוונים הכוללים שיחי גלריה, סדנאות, הרצאות, מופעי מחול ומוסיקה, מיצגים ועוד. הגלריה זוכה לתמיכת משרד התרבות והספורט

לקראת שנת תשפ״ה 2024—2025

שנת תשפ״ה היא שנה בה מערך הקורסים בקוביה מתרחב באופן משמעותי. אל צוות המורים המקצועי והאיכותי הקיים מצטרפים מורים חדשים המביאים איתם תכנים חדשים, מגוונים ומרגשים. השנה נשיק מסלול חדש — המסלול הבינתחומי לאומנויות בקוביה, מסלול ללימודי תעודה שיחליף את המסלול לאמנות והמסלול לעיצוב קרמי. מעתה יתאפשר לסטודנטים.יות להעמיק ולהתפתח במדיומים אותם יבחרו ללמוד. המסלול הבינתחומי בנוי כמודל לימודים מודולרי וגמיש, המציב את הסטודנט.ית ורצונותיו.ה במרכז. שנת תשפ"ה בקוביה מסמנת את הבינתחומיות ואת הרצון למצות את יכולות המקום כמרכז לאמנות המאפשר למידה רחבה; מרכז המקיים דיונים מעמיקים ועכשוויים על אמנות עכשווית ומסורתית ועוסק בהוראת המדיומים השונים כגון: רישום, ציור, פיסול, קרמיקה ווידיאוארט. במרכז המבנה קיימת גלריה מוכרת לאמנות עכשווית, המציגה תערוכות של מיטב אמני ישראל צעירים וותיקים. הקוביה מציעה לסטודנטים ולמבקרים במקום חשיפה לתערוכות ואירועים שונים המתקיימים בגלריה.
שנת הלימודים תשפ"ה תיפתח בקוביה בתאריך 03/11/2024

הקוביה עיריית ירושלים משרד התרבות והספורט

צוות הקוביה

  • מנהלת הקוביה: איילת חן קיציס
  • ניהול אמנותי ואוצרות: עינב זיו אילון
  • הפקה: איה ליאון
  • מזכירות: ניסים יצחק
  • עזרה אדמיניסטרטיבית: אריאל פיקרסקי