בינה מלאכותית לאמנים - סדנה רעיונית ומעשית (AI) בקרוב

דניאל זיני ויאיר מוס

  • סמסטר קיץ

  • ימים ושעות: , 09:00–12:00
  • מפגשים: 4 (המפגש האחרון יהיה מפגש כפול)
  • מפגש פתיחה: 30/06/2024
  • שכר לימוד: 1150 ש"ח
  • מתאים לכל הרמות, מחשב נייד נחוץ למשתתף!
  • 30.6, 1.7, 2.7, 3.7

בסדנה הרעיונית ״בינה״ נלמד לעבוד, להשתעשע, ליצור ולמתוח את גבולות הדמיון עם מודלי שפה גדולים כגון GPT 3, ועם מודלים ליצירת דימוי מתוך טקסט כגון MIDJOURNEY. נלמד על ההיסטוריה של האלגוריתמים הלומדים, ונחשוב על כניסתה של בינה מלאכותית כ״שחקן יוצר״ לעולם האמנות, השירה והספרות. נחשוב על הסכנות הטמונות בחיבור יצירתי עם כלים אלה, אך גם על הדברים שאנו עשויים להרוויח משיתוף פעולה עימם. הקורס הינו תיאורטי ומעשי ויכלול חומרי קריאה, הרצאות ומשימות מעשיות תוך מתן כלים להיכרות בסיסית של תוכנות ליצירת אמנות וטקסט בעזרת בינה מלאכותית.

״בדומה להמצאת מכונת הכתיבה או מעבד תמלילים, המודל השפתי של בינה מלאכותית ישנה את הדרך שבה אנו כותבים. אך מערכות כמו GPT-3 הן יותר ממחוללי מילים, הן מראות המשקפות לנו חזרה את מחשבותינו, מנפצות אותן לחלקיקים דרך הארכיטקטורה של המרחב ההיפר-ממדי של רשתות הנוירונים ומעבדי המידע העצומים.״ K Allado-McDowell & Ben Vickers, Atlas of Anomalous AI, 2020 (p.27)

דניאל זיני ויאיר מוס

דניאל זיני היא אמנית וידאו וניו מדיה, חוקרת ואוצרת אמנות דיגיטלית, מנהלת אמנותית של מגוון פרויקטים ויזמית של פסטיבל Zero One לאמנות דיגיטלית (2019-2024). בעלת תואר שני במדיניות וביקורת של האמנות בבצלאל. דוקטורנטית בתוכנית מדע, טכנולוגיה וחברה באוניברסיטת בר אילן. כותבת ומרצה על תרבות ואמנות דיגיטלית בדגש על החיבור שבין אמנות לבינה מלאכותית, מושקעת בעשיה חברתית השמה דגש על מגוון ואחריותיות בתחומי האמנות והטכנולוגיה.

יאיר מוס הוא אמן וידאו, מנהל אמנותי של מגוון פרויקטים ויוזם של פסטיבל Zero.One לאמנות דיגיטלית. במרכז העשייה שלו יושבת העבודה עם וידאו, קוד ואמצעי אינטראקטיב על מנת לייצר חללים ומרחבים למגוון שימושים וחוויות באמצעות החיבור בין אמנות וטכנולוגיה. בעל תואר באמנות אודיו ויזואלית מהריטפלד אקדמי באמסטרדם, הולנד.